Kurser - LOF Nord

LOF Nord

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Blomsterkursus for den kræsne - med Jonas
    Start: 21.03.18
    onsdag 18:30
    Jonas Jensen
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Døren til din intuition m. tegning - soul dans - meditation
    Start: 10.03.18
    lørdag 11:00
    Elaine Bjerg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    En sjov dag med tegning og maleri for børn og voksne
    Start: 17.03.18
    lørdag 10:00
    Henrik Koldby
    Nørresundby, Galleriet i Haven
  • @navn
     
    En sjov dag med tegning og maleri for børn og voksne
    Start: 05.05.18
    lørdag 10:00
    Henrik Koldby
    Nørresundby, Galleriet i Haven
  • @navn
     
    En sjov dag med tegning og maleri for børn og voksne
    Start: 02.06.18
    lørdag 10:00
    Henrik Koldby
    Nørresundby, Galleriet i Haven
  • @navn
     
    Harmonika - begynder og let øvede
    Start: 08.03.18
    torsdag 18:30
    Christian Boeriths
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Italiensk for begyndere - INTENSIVT
    Start: 07.03.18
    onsdag 17:00
    Eugenio Mancini
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Livreddende førstehjælp
    Start: 03.03.18
    lørdag 09:00
    Bjarne Platz
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Livreddende førstehjælp
    Start: 07.03.18
    onsdag 18:00
    Bjarne Platz
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Mandala Magi - Workshop
    Start: 07.04.18
    lørdag 10:00
    Gittemay Svensson
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Mandala tegning Workshop
    Start: 24.03.18
    lørdag 10:00
    Gittemay Svensson
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Meditation kroppens signaler
    Start: 06.03.18
    tirsdag 19:30
    Elaine Bjerg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Pilates
    Start: 05.03.18
    mandag 07:00
    Birgitte Bisgaard Nielsen
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Pilates
    Start: 08.03.18
    torsdag 12:30
    Birgitte Bisgaard Nielsen
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Rom - foredrag og smagning
    Start: 08.03.18
    torsdag 19:00
    Martin Andersen
    Aalborg, Vin & Vin
  • @navn
     
    spil Livets spil
    Start: 06.03.18
    tirsdag 17:30
    Elaine Bjerg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Stemmetræning
    Start: 16.03.18
    fredag 12:00
    Manuela Rauff
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Stemmetræning GRATIS INTRO
    Start: 02.03.18
    fredag 14:00
    Manuela Rauff
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
 

Er startet

  • @navn
     
    Akryl maling - begynder og let øvede
    torsdag 19:00
    Henrik Koldby
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Bevægelse i vand
    tirsdag 10:00
    Annamarie Nør
    Nørresundby, Nr.sundby Svømmeland
  • @navn
     
    Bevægelse i vand
    tirsdag 09:00
    Annamarie Nør
    Nørresundby, Nr.sundby Svømmeland
  • @navn
     
    Bevægelse i vand - HENSYNTAGEN
    tirsdag 11:00
    Ursula Okholm
    Nørresundby, Nr.sundby Svømmeland
  • @navn
     
    Guitar - øvede
    mandag 20:15
    Mikael Vraast-Thomsen
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Hjertemotion i vand
    torsdag 09:00
    Annamarie Nør
    Nørresundby, Nr.sundby Svømmeland
  • @navn
     
    Jagt
    onsdag 18:30
    Preben Brandt Lauritsen Egebo
    Vadum, Vadum Skole
  •  
     
    Klaverundervisning
    mandag 17:00
    Mette Bjørn
    Dronninglund, Dronninglund Skole
  •  
     
    Kørekort for sprogligt handicappede - færdselslære
    torsdag 17:00
    Svend Torp
    Nørresundby, Sven Torps Køreskole
  •  
     
    Mad & mænd
    tirsdag 17:30
    Anne-Dorte Lund
    Vadum, Vadum Skole
  •  
     
    Morgenyoga i Storvorde
    onsdag 08:30
    Annamarie Nør
    Storvorde, Storvorde Aktivitetscenter
  •  
     
    Motion og samvær - Brønderslev
    torsdag 09:00
    Julie Norring Gundersen
    Brønderslev, Brønderslev Sundhedshus
  •  
     
    Motion og samvær - Brønderslev
    torsdag 09:00
    Julie Norring Gundersen
    Brønderslev, Brønderslev Sundhedshus
  • @navn
     
    Spansk - absolut begynder INTENSIVT
    tirsdag 18:30
    Carlos Velasquez
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Sykursus - hensyntagen
    tirsdag 09:30
    Hanne Hansen
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Tegning for begyndere og let øvede
    torsdag 15:00
    Henrik Koldby
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    Vandskræk?
    tirsdag 10:00
    Ursula Okholm
    Nørresundby, Nr.sundby Svømmeland
  • @navn
     
    Voice of light
    onsdag 18:30
    Lars Gaarden
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  • @navn
     
    XL Hold i vand
    tirsdag 09:00
    Ursula Okholm
    Nørresundby, Nr.sundby Svømmeland
  • @navn
     
    XL-hold i vand - Gl. Lindholm
    torsdag 13:00
    Annamarie Nør
    Nørresundby, Gl. Lindholm Svømmehal
  •  
     
    Yoga
    tirsdag 15:00
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Yoga
    tirsdag 16:30
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Yoga
    tirsdag 18:00
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Yoga
    onsdag 10:00
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Yoga
    onsdag 14:00
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Yoga
    onsdag 15:45
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Yoga
    torsdag 10:00
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Yoga
    torsdag 17:00
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
  •  
     
    Yoga
    torsdag 19:00
    Tove Riis Flensburg
    Nørresundby, LOF Godthåbsgade skole
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Tilmeld LOF's nyhedsbrev

Modtag LOF's nyhedsbrev ca. 4 gange årligt.

Tak, du er nu tilmeldt LOF's Nyhedsbrev

Kalender - alle kurser